Mënyra për të ngrënë frutat dhe perimet tuaja të Thrive Life

Ashtë një njohuri e përgjithshme që ngrënia e më shumë frutave dhe perimeve funksionon. Lulëzojnë frutat dhe perimet e jetës, janë plot me antioksidantë, vitaminat, proteina të ligët, fibra, dhe janë ushqime të shkëlqyera me kalori të ulët. Ka sugjerime për ta bërë më të lehtë përfshirjen e më shumë frutave dhe perimeve në dietën tuaj.

Ngrënia e sallatave është një mënyrë e thjeshtë dhe e përballueshme për të konsumuar më shumë perime me gjethe jeshile, si dhe shumë të tjerë, siç janë domatet, tranguj, qepë, selino, karrota, dhe me shume. Por shpëlarje, tharje, dhe prerja e maruleve pas një dite të gjatë mund të jetë shumë e vështirë për një pjatë të thjeshtë.

Kjo është arsyeja pse Thrive Life e kanë bërë këtë të thjeshtë. Lulëzoni ngrirjen e perimeve të thata nuk kërkojnë as larje, qërim, copëtimi, ose shkrirjes.

Kështu që, në vend që të hidhni perime në gjalpë kur të ktheheni në shtëpi nga dyqani, nuk ka nevojë për përgatitje. Lulëzoni produktet e thata të ngrira janë gjithmonë të gatshme për t'u përdorur sa herë që dëshironi t'i përdorni ato.

Mundohuni të planifikoni vaktet tuaja rreth perimeve. Bëni prodhimet e freskëta bazën e vakteve tuaja. Shëtisni nëpër seksionin e frutave dhe perimeve… pule, viçi, oriz derri ose kafe, patate e ëmbël ose makarona gruri.

Shikoni seksionin tonë të dyqaneve. Produktet e Thrive Life nuk janë vetëm ekonomike, por ato gjithashtu shijojnë më mirë dhe janë më të shëndetshme, pasi ato janë ushqime të thara në ngrirje që qëndrojnë të freskëta pa konservantë! Lulëzojnë afatet e ruajtjes nga 6 vjet për të 20 vjet! Pasi të shihni se çfarë duket mirë, mendoni se si t'i përdorni ato në enët me mish të ligët ose ndonjë kokërr që dëshironi.

  • Sneak perime në mëngjesin tuaj me "smoothies jeshile". Mund të shtoni perime me shije të butë si marule, lakër spinaqi ose jonxhë në gojëmjaltat tuaja për një dozë shtesë të ushqyerjes, pa ndryshuar shumë aromën.
  • Thjesht shtimi i një grushti lulëzojnë perime të thata të ngrira në një omëletë ose manaferra në bollgur mund të jetë një mënyrë e thjeshtë për të shtuar më shumë prodhime në dietën tuaj.
  • Provoni të shtoni karrota dhe kunguj të pure në salcën e spagetit ose të bëni smoothie me kos me pak yndyrë, ngrij manaferrat e thata, akullore, dhe madje edhe perime jeshile si lakra dhe kastraveci. (fëmijët e pinë këtë dhe ata kurrë nuk do të hanin lakër vetë! Ju mund të bëni edhe smoothie të popsicle gjatë muajve të verës.)
  • Mundohuni të blini një frutë ose perime të re në javë. ka shumë fruta dhe perime të disponueshme në lulëzojnë dyqanet e jetës, eksploroni atë dhe merrni receta dhe mësoni se si ta përdorni këtë perime. Ju mund të zbuloni shumë vakte dhe vakte të reja duke eksperimentuar në këtë mënyrë.
  • Snack me fruta dhe perime në vend të snacks më konvencionale. Shkopinj karrote, feta kastraveci, domate qershi, mollët dhe rrushi janë ushqime të shijshme dhe të lëvizshme. Ju madje mund të mësoni të përdorni salca të shëndetshme që kemi në dispozicion, si salca e djathit, dhe shufra ari ose argjendi. Dhe mund të mësoni të përdorni fruta dhe perime si asparagus ose selino në vend të biskotave ose patate të skuqura.

Marrja e racioneve të frutave dhe perimeve është e lehtë. Mësoni të përgatiteni përpara, planifikoni vaktet, gjeni mënyra të reja për të ngrënë fruta dhe perime, dhe shtimi i larmisë në dietën tuaj mund t'ju ndihmojë të ndiheni të kënaqur dhe t'ju mbajë të shëndetshëm. Mos humbni shumë përfitime të produkteve të Thrive jetës. Ato shijojnë shumë origjinale.

Lini një koment