Ushqime të thata në ngrirje - shpejt, E shijshme dhe e përballueshme!

Nëse dëshironi të keni gjithmonë në dispozicion një darkë të shpejtë dhe të shijshme, Ushqimet e thara në ngrirje janë një zgjedhje e shkëlqyer. Ushqimet e thara në ngrirje janë një alternativë e mrekullueshme nëse dëshironi të kamponi, shkoni në udhëtime të gjata, ose thjesht dëshironi të keni një darkë të shpejtë dhe të thjeshtë në shtëpi. Ato janë një opsion i arsyeshëm për dikë që vlerëson prakticitetin dhe shijen pasi janë të lehta, i përshtatshëm për t'u ruajtur dhe ka një jetëgjatësi të gjatë. Për më tepër, me siguri do të ketë një vakt të tharë në ngrirje që i përshtatet preferencave të të gjithëve, duke pasur parasysh gamën e madhe të shijeve dhe alternativave të disponueshme. Le të eksplorojmë botën e vakteve të thara në ngrirje tani, do ne?

  1. Pulë e stilit jugperëndimor: : Nëse jeni duke kërkuar për një vakt që do t'ju mbushë dhe do t'ju kënaqë shijet tuaja, mos shkoni më larg se kjo. Gjoksi i pulës i gatuar ngadalë marinohet në një kombinim erëzash jugperëndimore. Fasulet e zeza dhe orizi janë një kombinim i mrekullueshëm me këtë pulë. Ata që e pëlqejnë ushqimin e tyre pikant do ta pëlqejnë këtë vakt.
  2. Mish kremoz me makarona Rotini: Mishi shumë i butë plotëson makaronat rotin dhe salcën e pasur në këtë recetë. Salca ka një viskozitet të trashë dhe një shije të pasur nga kombinimi i djathit të shkrirë dhe përbërësve të tjerë. Është një recetë e shkëlqyer për ata që pëlqejnë darkat e gatuara në shtëpi, dhe sigurisht që do t'i kënaqë të gjithë në tryezën e darkës.
  3. Granola me kanellë molle: Nëse jeni duke kërkuar për një mëngjes të shëndetshëm dhe plot, kjo granola është një zgjedhje e shkëlqyer. Kombinimi i shijes së ëmbël dhe ngrohëse i mollës dhe kanellës përzihet me tërshërën, bajame, dhe fruta të thata për ta bërë këtë. Ata që kanë nevojë për një opsion ushqimor dhe të shijshëm mëngjesi do ta shohin këtë granola një opsion të shkëlqyer për shkak të kombinimit të shumicës së përfitimeve ushqyese..

4. Pasta perimesh Primavera: Nëse jeni duke kërkuar për një darkë vegjetariane që është jo vetëm e shijshme, por edhe e mirë për shëndetin tuaj, mos shkoni më tej se ky vakt i gjallë dhe i plotë. Perime si kungull i njomë, speca zile, dhe në përgatitjen e tij përdoren domatet, dhe shërbehet mbi një shtrat me spageti. Perimet janë më të ëmbla kur gatuhen derisa të zbuten mezi dhe më pas kalojnë një salcë të lehtë dhe freskuese.

5. Pulë me djathë: Kjo recetë është një ndryshim në vaktin tradicional të pulës që pëlqehet nga të gjithë. Kjo ka një përzierje të mbushur me djathë dhe plot shije dhe është bërë me gjoks pule me lëng dhe një salcë djathi kadifeje. Sa herë që krijoni këtë pjatë, të dashurit tuaj do të presin me padurim vaktin e tyre të ardhshëm.

Nëse keni nevojë për një drekë të shpejtë dhe të thjeshtë në arrati, Ushqimet e thara në ngrirje mund të jenë një zgjidhje e shijshme dhe praktike. Ushqimet e thara në ngrirje vijnë në një gamë të gjerë shijesh dhe varietetesh, perfekte per ata qe jane ne kamping, trekking, ose thjesht duke kërkuar një darkë të shpejtë dhe ushqyese. Ato janë perfekte për këdo që dëshiron të hajë mirë pa u shqetësuar për përgatitjen ose pastrimin pas një vakti., falë jetëgjatësisë së tyre të gjatë dhe peshës së lehtë. Kur koha është thelbësore, por ju ende dëshironi një drekë të kënaqshme, provoni një opsion të tharë në ngrirje në vend të kësaj.

Ushqimi në lëvizje

Nëse jeni duke kërkuar për një mënyrë për të lulëzuar në jetë, ushqimet e thara në ngrirje janë një opsion i shkëlqyeshëm. Ushqimet e thara në ngrirje janë të mbushura me lëndë ushqyese dhe kanë një jetëgjatësi të gjatë, duke i bërë ato perfekte për ata që duan të jenë të përgatitur për çdo gjë.

Shije e madhe

Ne nuk besojmë në sakrifikimin e shijes për një vakt të përshtatshëm. Ne e fillojmë procesin tonë duke gatuar një vakt të shijshëm. Më pas përdorim procesin e tharjes në ngrirje për të mbyllur shijen dhe ushqimin. Kjo garanton një produkt përfundimtar që shijon njësoj si gjëja e vërtetë…sepse është.

I përshtatshëm

Ushqimet e thara të ngrira të Thrive life vijnë në peshë të lehtë, paketim i përshtatshëm që ju lejon të përgatisni dhe hani vaktin tuaj të shijshëm menjëherë jashtë paketimit. Asnjë tenxhere apo tigan nuk kërkohet me vakte të thara në ngrirje të lulëzuar, duke i bërë ushqimet e thata të lulëzuara zgjidhjen perfekte në lëvizje.